SBS12XMFL
Description
IEC 9-12VDC 100DB OXYGEN ROHS ST
DataSheet
SBS12XMFL PDF
Voltage - Rated:-
Voltage Range:9 ~ 12V
Frequency:2.075kHz
Technology:Magnetic
Operating Mode:Pulse, Medium
Duration:Repeating every 7.5 Sec
Sound Pressure Level (SPL):95dB @ 9V, 10cm
Current - Supply:300mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount, Flange
Termination:Wire Leads
Size / Dimension:1.750" Dia (44.45mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.01mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CH-09-301-Q(F)
CH-09-301-Q(F)
PANEL MOUNT CHIME ALARM
MSS5C
MSS5C
IEC ALARM 4-6VDC 90DB CARDIAC ST
XB-09-312-S(U)
XB-09-312-S(U)
PANEL MOUNT BEEP ALARM
SBS12XMFL
SBS12XMFL
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 6.56'
CABLE GLAND 4-7MM M12 S STEEL
SE300ML,YL
SE300ML,YL
CASE PLASTIC YLW 10.79"LX9.76"W