PB-12N23P-05Q
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
AUDIO MAGNETIC INDICATOR 4-7V TH
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
PB-12N23P-05Q PDF
Type Description
Series:PB
Package:Tube
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:5 V
Voltage Range:4 ~ 7V
Frequency:2.3kHz
Technology:Magnetic
Operating Mode:Single Tone
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 5V, 10cm
Current - Supply:30mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Approval Agency:-
Ratings:Washable
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)