ZT120LACTR
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
AUDIO PIEZO IND 9-120V PNL MNT
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
ZT120LACTR PDF
Type Description
Series:ZT
Package:Bulk
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:AC
Voltage - Rated:-
Voltage Range:90 ~ 120V
Frequency:3.7kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Single Tone, Visual Indicator
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 90V, 61cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Approval Agency:cUL, UL
Ratings:-
Ingress Protection:NEMA 3R, 4X, 12
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Terminal Block
Size / Dimension:1.210" Dia (30.74mm)
Height - Seated (Max):2.234" (56.75mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SBT5VMCFPPC
SBT5VMCFPPC
IEC 3.3-5VDC 90DB VENTILATION RO
UB-05-515-P(F)
UB-05-515-P(F)
ULTRA PCB MOUNT BEEP ALARM
AST1628MATRQ
AST1628MATRQ
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 1-25V SMD
ZT120LACTR
ZT120LACTR
AUDIO PIEZO IND 9-120V PNL MNT
CBL FMALE RA TO MALE 4POS 4.92'