VPM30-5330
Description
PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT
DataSheet
VPM30-5330 PDF
Type:Toroidal
Voltage - Primary:100V, 120V, 220V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 15V, Series 30V
Current - Output (Max):Parallel 10.66A, Series 5.33A
Center Tap:No
Power - Max:160VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:113.00mm Dia
Height - Seated (Max):52.00mm
Voltage - Isolation:4000Vrms
Weight:4 lbs (1.8 kg)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
182S12
182S12
PWR XFMR TORO 225VA CHAS MT
PWR XFMR LAMINATED 56VA CHAS MT
166S6
166S6
PWR XFMR LAMINATED 63VA CHAS MT
VPM30-5330
VPM30-5330
PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT
CABLE MOD 6P4C PLUG-CABLE 9.84'
ALD4212SCL
ALD4212SCL
IC SW ANLG QUAD SPST 16SOIC
W25Q64FWZPIG
W25Q64FWZPIG
IC FLASH 64MBIT SPI 104MHZ 8WSON