A-1.8432-18
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 1.8432MHZ 18PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
A-1.8432-18 PDF
Type Description
Series:A
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:1.8432 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):700 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC-49/U
Size / Dimension:0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.49mm)