
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EUROSTRIPS® ATSF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Terminal Block Type: | Eurostyle Terminal Strip |
| Number of Circuits: | 12 |
| Number of Wire Entries: | 24 |
| Pitch: | 0.472" (12.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Current Rating (Amps): | 40A |
| Voltage Rating: | 600V |
| Wire Gauge: | 8-20 AWG |
| Top Termination: | Screws |
| Bottom Termination: | Closed |
| Barrier Type: | Enclosed |
| Features: | - |
| Color: | White |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 40.512 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325"
CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.25"
CONN TERM STRIP 4CIRC 0.571"
CONN TERM STRIP 12 POLE 12MM
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 388PBGA
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 144LFQFP
WR RAT XL DBL BOX FLEX 120XP 12M