
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EUROSTRIPS® HE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Terminal Block Type: | Eurostyle Terminal Strip |
| Number of Circuits: | 12 |
| Number of Wire Entries: | 24 |
| Pitch: | 0.472" (12.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Current Rating (Amps): | 40A |
| Voltage Rating: | 600V |
| Wire Gauge: | 10-20 AWG |
| Top Termination: | Screws |
| Bottom Termination: | Closed |
| Barrier Type: | Enclosed |
| Features: | - |
| Color: | White |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of HE6HWPR/12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BARRIER STRIP 16CIRC 0.25"
CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.325"
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.375"
FAN FILTER GUARD 291MM
CONN TERM STRIP 12 POLES 12MM
VIDEO FILTERS WITH BUFFER
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP