
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EUROSTRIPS® HE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Terminal Block Type: | Eurostyle Terminal Strip |
| Number of Circuits: | 5 |
| Number of Wire Entries: | 10 |
| Pitch: | 0.394" (10.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Current Rating (Amps): | 30A |
| Voltage Rating: | 300V |
| Wire Gauge: | 10-24 AWG |
| Top Termination: | Screws |
| Bottom Termination: | Closed |
| Barrier Type: | Enclosed |
| Features: | - |
| Color: | White |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of HE4WPR/05 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.438"
CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.375"
CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.438"
FAN FILTER ELEMENT 91MM
CONN TERM STRIP 12 POLES 10MM
EUROSTRIP 2P 15MM 50A 600V 18-8A
CONN TERM STRIP 5 POLES 10MM