
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EUROSTRIPS® ATS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Terminal Block Type: | Eurostyle Terminal Strip |
| Number of Circuits: | 3 |
| Number of Wire Entries: | 6 |
| Pitch: | 0.315" (8.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Current Rating (Amps): | 20A |
| Voltage Rating: | 300V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Top Termination: | Screws |
| Bottom Termination: | Closed |
| Barrier Type: | Enclosed |
| Features: | - |
| Color: | White |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of 40.003 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
BARRIER BLOCK
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.325"
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL
CONTACT BLOCK DPST 10A 600V
CONTACT BLOCK DPST 10A 600V
CONN TERM STRIP 3 POLES 8MM