
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTTS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.34-2.5mm² |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of OSTTS06515A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
3.81 MM TERMINAL BLOCK HEADER, H
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5.08MM
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM
PWR XFMR LAMINATED 1.2VA TH
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM
IC COMPARATOR MAGNITUDE 20SOIC
MC 8P FP 6' 90D 16/8 PVC SS