
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTOQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 5 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of OSTOQ050151 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
3.50 MM TERMINAL BLOCK HEADER, H
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM
TERM BLOCK HDR 9POS 90DEG 5.08MM
DIODE ZENER 27V 6W SZ10
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 7.62MM
SMPS FEMALE TO FEMALE BULLET
IC MCU 120LQFP