
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTTJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 1.5mm² |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of OSTTJ0331530 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
CATEGORY 6A PERFORMANCE 28 AWG U
SSR RELAY DPST-NO 180MA 0-200V