
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTTH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug for Unshrouded Header |
| Number of Positions: | 7 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.34-1.5mm² |
| Color: | Blue |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Nickel |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of OSTTH070160 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM
TERM BLK PLUG 6POS 180DEG 3.81MM
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32TQFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP
SPECTRUM ANALYZER OPTION FOR WS1