
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EDSTLZ990 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 7 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 45° |
| Plug Wire Entry: | 45° |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of EDSTLZ990/7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EURO BLOCK 3P
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM
SFERNICE FIXED RESISTORS
XTAL OSC XO 4.0000MHZ HCMOS SMD
TERM BLOCK HDR 7POS 45DEG 5.08MM
FACEPLATE ACCESSORY