PC200BS-02-S-04-T-250-LF
Manufacturer
Major League Electronics
VIGOR # :
Description
CONN BRD STACK TERMINAL STRIP
Catalog
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
DataSheet
PC200BS-02-S-04-T-250-LF PDF
Type Description
Series:PC200BS
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:2
Pitch:0.200" (5.08mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.520" (13.208mm)
Length - Post (Mating):-
Length - Stack Height:0.250" (6.350mm)