DW-36-08-T-S-200
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
DataSheet
DW-36-08-T-S-200 PDF
Part Status:Active
Number of Positions:36
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:0.200" (5.080mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)