EW-05-14-L-S-900
Description
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
DataSheet
EW-05-14-L-S-900 PDF
Part Status:Active
Number of Positions:5
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:0.900" (22.860mm)
Length - Tail:0.330" (8.382mm)