2451/32GN-1000
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 32AWG GREEN 1000'
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
2451/32GN-1000 PDF
Type Description
Series:2451
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:32 AWG
Conductor Strand:7/40
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.0030" (0.076mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-90°C ~ 250°C
Jacket Color:Green
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
20UL1007STRRED
20UL1007STRRED
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED
461816 BL001
461816 BL001
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 1000'
1560 GR001
1560 GR001
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 1000'
VPT18-13800
VPT18-13800
PWR XFMR TORO 250VA CHAS MT
2451/32GN-1000
2451/32GN-1000
Z23C-SS
Z23C-SS
24 X 36 PRE-CONFIGURED INDUSTRIA
NJM12877F25-TE1
NJM12877F25-TE1
IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT23-5