44A0111-20-50-US
Description
CABLE 1 COND 20AWG SHIELDED
DataSheet
44A0111-20-50-US PDF
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:19/32
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.055" (1.40mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.0031" (0.080mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C