55A0112-22-3
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V ORANGE
DataSheet
55A0112-22-3 PDF
Type Description
Series:MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0112
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.043" (1.09mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C