FLDWC0311-18-0
Description
HOOK-UP DUAL STRND 18AWG BLK 1'
DataSheet
FLDWC0311-18-0 PDF
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:19/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.004" (0.09mm)
Length:1.00' (0.30m)
Voltage:600V
Operating Temperature:-45°C ~ 125°C