82A0111-26-9
Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHT FEET
DataSheet
82A0111-26-9 PDF
Type Description
Series:MIL-W-22759, FlexLine
Package:Digi-Spool™, Continuous Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Strand:63/44
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.033" (0.84mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.004" (0.09mm)
Length:Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage:600V
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
421626 BR001
421626 BR001
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 1000'
5854/7 BK001
5854/7 BK001
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 1000'
2475/24 GY-500
2475/24 GY-500
HOOK-UP STRND 24AWG GRAY 500'
M10CC850D32N2W10C
M10CC850D32N2W10C
LED MOD 1.3A, 80 CRI, 5000K, 32
1507
ADDRESS LED STRIP SERIAL RGB 1M
D228-8
D228-8
CUTTER SIDE OVAL BEVEL 8.06"