44A0111-14-8-MX
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG GRAY
DataSheet
44A0111-14-8-MX PDF
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:14 AWG
Conductor Strand:19/27
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.089" (2.26mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.0031" (0.080mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C