TDINV3500P100-KIT
Manufacturer
Transphorm
VIGOR # :
Description
3.5KW INVERTER EVAL KIT
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
TDINV3500P100-KIT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Main Purpose:DC/AC Converter
Outputs and Type:1, Isolated
Power - Output:3.5 kW
Voltage - Output:-
Current - Output:-
Voltage - Input:750V
Regulator Topology:-
Frequency - Switching:100kHz