
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | 100V |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 10 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination Style: | PC Pins |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 |
Current price of FC100V10A-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH PERF SNGL STAGE PWR LINE FI
LINE FILTER 110/250VAC 16A CHASS
HIGH PERF DUAL STAGE PWR LINE FI
TVS DIODE 160V 259V SMA
IC MCU 8BIT 36KB FLASH 64LQFP
LINE FILTER 100VDC 10A TH
COPPER PATCH CORD, CAT 6A, BLUE