CM422SG471N
Description
CMC 470 UH 900MA 2LN SMD
DataSheet
CM422SG471N PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:470 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):900mA
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.374" L x 0.252" W (9.50mm x 6.40mm)
Height (Max):0.197" (5.00mm)