AE5800B11316
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
5800 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE5800B11316 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:5.8GHz Center
Bandwidth:400MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.510" L x 1.360" W (89.15mm x 34.54mm)
Height (Max):0.990" (25.15mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BP0EA1980A7TR
BP0EA1980A7TR
RF FILTR BANDPASS 1.98GHZ 30ULGA
XLF-421+
XLF-421+
REFLECTIONLESS LOW PASS FILTER,
B274MB1S
B274MB1S
RF FILTER BANDPASS
86240
WR RAT COMB FLEX 120XP 5/8"
AE5800B11316
AE5800B11316