AE2275B10871
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
2275 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE2275B10871 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:2.275GHz Center
Bandwidth:210MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.900" L x 1.250" W (99.06mm x 31.75mm)
Height (Max):0.699" (17.75mm)