AE9370B10979
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
9370 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE9370B10979 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:9.37GHz Center
Bandwidth:160MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.200" L x 0.780" W (81.28mm x 19.81mm)
Height (Max):0.780" (19.81mm)