AB829B1038
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
829 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB829B1038 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:829MHz Center
Bandwidth:8MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:8.750" L x 4.750" W (222.25mm x 120.65mm)
Height (Max):2.090" (53.09mm)