AE860B11308
Description
860 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE860B11308 PDF
Part Status:Active
Frequency:860MHz Center
Bandwidth:18MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.6dB
Insertion Loss:1.4dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.340" L x 3.010" W (135.64mm x 76.45mm)
Height (Max):2.640" (67.06mm)