AB2350B490
Description
2350 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB2350B490 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.35GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.7dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.563" L x 1.811" W (90.50mm x 46.00mm)
Height (Max):0.846" (21.50mm)