ABPF-103MBW02-01
Description
RF FILTER BAND PASS 102-104 MHZ
DataSheet
ABPF-103MBW02-01 PDF
Part Status:Active
Frequency:103MHz Center
Bandwidth:1MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:9dB
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:-
Size / Dimension:1.575" L x 0.394" W (40.00mm x 10.00mm)
Height (Max):0.394" (10.00mm)