
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Melcher IMX4 (4W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module, Conformal Coated |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 8.4V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 900mA |
| Power (Watts): | 4 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Railway |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 79% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module |
| Size / Dimension: | 1.30" L x 0.79" W x 0.34" H (33.0mm x 20.1mm x 8.6mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 60 |
Current price of 20IMX4-03-8G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 28V 100W
DC DC CONVERTER 3.3V 33W
DC DC CONVERTER 15V 2W
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805
DC DC CONVERTER 3.3V 4W
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP