
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S24SE (20W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.67A |
| Power (Watts): | 20 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 1.00" L x 1.00" W x 0.66" H (25.4mm x 25.4mm x 16.8mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 30 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of S24SE12002PDFH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V
DC DC CONVERTER 28V 200W
DC DC CONVERTER 5V 25W
CAP CER 1600PF 50V NP0 0805
PUSHIN PCB TERM 2P 2.54MM 6A GRY
DC DC CONVERTER 12V 20W
CABLE ASSY HD50 BEIGE 3.05M