
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SF05S/D (5W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 167mA, 167mA |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | Medical |
| Features: | Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 71°C |
| Efficiency: | 85% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 12 Leads |
| Size / Dimension: | 1.31" L x 1.01" W x 0.10" H (33.4mm x 25.6mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of SF05D4815A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 28V 75W
DC DC CONVERTER 24V 150W
DC DC CONVERTER 2.5V
XTAL OSC PROG XO HCSL 2.5V 50PPM
2.92MM MALE TO SMPS MALE ADAPTER
DC DC CONVERTER +/-15V 5W
DC DC CONVERTER 15V 40W