
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DF04S/D (4W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 133mA, 133mA |
| Power (Watts): | 4 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | Medical |
| Features: | OCP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 71°C |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 8 Leads |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of DF04D2415A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 1.25W
DC DC CONVERTER 15V 3W
DC DC CONVERTER 12V 3W
XTAL OSC PROG XO CMOS 2.5V 25PPM
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
IC FPGA 168 I/O 256FBGA
DC DC CONVERTER +/-15V 4W