
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dPWER® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module, Digital |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 8V |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Voltage - Output 1: | 0.7 ~ 5.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Digital, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.55" W x 0.31" H (32.0mm x 14.0mm x 8.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 |
Current price of DP7115G-R100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 90W
DC DC CONVERTER 9V 3W
DC DC CONVERTER 32V 300W
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM
FUSE CERAMIC 10A 125VAC 5X20MM
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 80LQFP
DC DC CONVERTER 0.7-5.5V