
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PB01S/D (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 34mA, 34mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 5-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 104 | ||
| 312 | ||
| 520 |
Current price of PB01D2415A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 300W
DC DC CONVERTER 12V 54W
DC DC CONVERTER 5V 8W
FIXED IND 75UH 1A 65 MOHM TH
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM
DC DC CONVERTER +/-15V 1W
8-BIT, OTPROM, 16MHZ