
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PB01S/D (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 67mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 5-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of PB01S1215A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 2W
DC DC CONVERTER 9V 250MW
DC DC CONVERTER 5V 100W
CBL ASSEMBLY 5POS MALE TO FML 2M
PLASTIC KNURLED SCREW, STAINLESS
DC DC CONVERTER 15V 1W
XFRMR T1/E1/CEPT/ESDN-PRI 1:2.4