
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Delphi Q48SQ (400W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 33A |
| Power (Watts): | 400 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 95.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/4 Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 15 | ||
| 30 | ||
| 60 | ||
| 105 |
Current price of Q48SQ12033NRFH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 200W
DC DC CONVERTER 5V 250MW
DC DC CONVERTER 5V 100W
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206
HIGH LED 6MM FLAT 12VDC GREEN
DC DC CONVERTER 12V 400W
IC PFC CTRLR CCM 200KHZ 8DIP