
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DSP1 (1W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 150mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 700 V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 68% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.27" W x 0.40" H (19.6mm x 6.9mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of DSP1N5S5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 6W
DC DC CONVERTER 5V 400W
DC DC CONVERTER 5V 5W
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64TQFP
DC DC CONVERTER 5V 1W
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 80WLCSP
IC MOD CORTEX-A8 800MHZ 1GB