
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Melcher IMX35 (35W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module, Conformal Coated |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 700mA, 700mA, 700mA |
| Power (Watts): | 35 W |
| Voltage - Isolation: | 1.2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 19-DIP Module, 17 Leads |
| Size / Dimension: | 3.00" L x 2.50" W x 0.41" H (76.2mm x 63.5mm x 10.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 24 |
Current price of 40IMX35D12D12-8G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
DC DC CONVERTER 5V 7.5W
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
DC DC CONVERTER 12V 12V 12V 35W
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V