
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dPWER® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module, Digital |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 8V |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Voltage - Output 1: | 0.7 ~ 3.6V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 30A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Digital, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.33" W x 0.60" H (32.0mm x 8.5mm x 15.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 |
Current price of DP7130G-R100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 28V 150W
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 44LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80LQFP
DC DC CONVERTER 0.7-3.6V
SSM005PC2DX012N = WDUALOBE