
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQE48 (240W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Intermediate Bus Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 240 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 94.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 5-DIP Module, 1/8 Brick |
| Size / Dimension: | 2.30" L x 0.90" W x 0.44" H (58.4mm x 22.9mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 144 |
Current price of SQE48T20120-NDA0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 6W
DC DC CONVERTER 12V 320W
DC DC CONVERTER 12V 6W
CAP CER 0603 68PF 10V ULTRA STAB
CONN BACKSHELL 4POS
DC DC CONVERTER 12V 240W
CONN TERM RECT TONG 250 MCM