MPP10-24S15WB
Description
ISOLATED / 10W/ VOUT:15
DataSheet
MPP10-24S15WB PDF
Type Description
Series:MPP10W (10W)
Type:Isolated Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):670mA
Power (Watts):10 W
Voltage - Isolation:5 kV
Applications:ITE (Commercial), Medical
Features:Adjustable Output
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:89%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension:1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)