PLS-65F25AL02-08
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 25W TOP PORT 82.8DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PLS-65F25AL02-08 PDF
Type Description
Series:PLS
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Full Range
Frequency Range:100 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:104.3Hz
Impedance:1.819" (46.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PLS-75N25AL02-04
PLS-75N25AL02-04
SPEAKER 4OHM 25W TOP PORT 83.7DB
EAS-G7D504A2
EAS-G7D504A2
SPEAKER 16OHM 1.5W TOP PORT 90DB
UT-P 2016
UT-P 2016
MEMS SPEAKER IN-EAR ACHELOUS
70001K
70001K
XFRMR TOROIDAL 1.6VA THRU HOLE
PLS-65F25AL02-08
PLS-65F25AL02-08
HAX 600-S
HAX 600-S
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC
HO 250-SW-0000
HO 250-SW-0000
DIGITAL OUTPUT OL PANEL MT 250A