CWF4B202F3470
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 2KOHM 3470K BEAD
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
CWF4B202F3470 PDF
Type Description
Series:CWF4
Package:-
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:2k
Resistance Tolerance:±1%
B Value Tolerance:±2%
B0/50:-
B25/50:3470K
B25/75:-
B25/85:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Power - Max:-
Length - Lead Wire:7.87" (200.00mm)