MF52F202F3470
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 2KOHM 3470K BEAD
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
MF52F202F3470 PDF
Type Description
Series:MF52
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:2k
Resistance Tolerance:±1%
B Value Tolerance:±1%
B0/50:-
B25/50:3470K
B25/75:-
B25/85:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Power - Max:50 mW