LED60W-058-C1050-D-SP11
Description
LED POWER SUPPLY
DataSheet
LED60W-058-C1050-D-SP11 PDF
Type Description
Series:LED-60W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:19 ~ 58V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.1mm x 71.4mm x 46.5mm)